صفحه اصلی / اخبار / دختر یا پسر کدام یک زودتر حرف میزنند

دختر یا پسر کدام یک زودتر حرف میزنند

دختر یا پسر کدام یک زودتر حرف میزنندReviewed by یاسر انصاری نیا on Jun 24Rating:

خبرگزاري آريا – نتايج مطالعات محققان بر کودکان نوپا نشان مي‌دهد که کودکان دختر نسبت به کودکان پسر زودتر حرف مي‌زنند. اما چرا دختران به نسبت پسران زودتر شروع به حرف زدن مي‌کنند.

مطالعات محققان امريکايي بر کودکان نوپا نشان مي دهد که ارتباط بين والدين و کودکان در سال هاي اوليه تولد کودک نقش مثال زدني در حرف زدن هر چه سريعتر کودک دارد. اما مطالعات اوليه نتيجه تازه اي براي محققان در برنداشت زيرا محققان مي دانستند که شنيدن صداي مادر به نسبت صداي پدر تاثير بيشتري بر کودکان دارد.

مادران به طور معمول و در هر ساعت حدود ۱۲۶۳ کلمه با نوزادان تازه متولد شده خود صحبت مي کنند در حالي که پدران در هر ساعت در حدود ۴۶۲ کلمه با نوزادان تازه متولد شده صحبت مي کنند. نتايج اين تحقيقات نشان داد که کودکان به صداي مادر خود بيشتر عادت دارند تا صداي پدر و ارتباط کلامي مادر با کودک تاثير بيشتري به نسبت ارتباط کلامي کودک با پدر دارد.

اما چرا کودکان دختر به نسبت کودکان پسر سريعتر به حرف مي افتند؟ محققان براي پاسخ به اين سوال مطالعات خود را آغاز کردند. در اين مطالعه در حدود ۳۳ کودک دختر و پسر مورد بررسي قرار گرفتند. نتايج تحقيقات نشان داد :” مادران با کودکان دختر خود بيشتر از کودکان پسر سخن مي گويند؛ در نتيجه، دختران زودتر از پسران سخن گفتن را آغاز مي کنند. با وجود اينکه پدران به نسبت مادران کمتر با کودک خود صحبت مي کنند اما اين سخن گفتن بازهم در کودکان دختر به نسبت کودکان پسر بيشتر است.”

منبع:aryanews.com

سامانه هرچیز(ارائه دهنده محتوای کانال های تلگرام بصورت همزمان روی اینترنت)
harchyz.com

درباره یاسر انصاری نیا

این مطالب را نیز ببینید!

قهرمانان عملیات هوایی «شبح۳»

  قهرمانان عملیات هوایی «شبح۳» گرمای سوزان شعله‌ها کابین عقب را کاملاً آماج ضربات خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *